Історія лікарні

Будівництво лікарні було розпочато у 1931 році на Лук’янівці – Дегтярівці з власної ініціативи та при постійній допомозі першого секретаря Київського обкому КП(б)У Постишева Павла Петровича. В 1936 році Нова лікарня разом з дезстанцією була введена в роботу. У складні тридцяті, передвоєнні роки в Києві та Київській губернії лютували такі інфекційні хвороби як тиф, дифтерія, холера, кір, скарлатина. Кількість хворих зростала і всім їм надавалась допомога медичним персоналом у Новій лікарні пізніше Київська дитяча інфекційна лікарня.

1941 рік, війна…
Лікарня розформовується: лікарі, медичні сестри, санітарки стають в ряди діючої армії. В період тимчасової окупації міста будівлі на території були зруйновані. Звільнений від фашистів 6 листопада 1943 року Київ відновлюється і в 1945 році починає функціонувати лікаря, тепер вже дитяча інфекційна № 5 на 250 ліжок.

В 1948 році колектив очолює головний лікар Шехет Абрам Львович, який пропрацював в лікарні до 1969 року. Персонал досягає високих показників в роботі і лікарня стає однією з кращих дитячих лікувальних установ республіки.

Шехет Абрам Львович

З 1946 року лікарня набуває статусу клінічної, де базується кафедра дитячих інфекційних хвороб Київського медичного інституту ім. О. О. Богомольця. Кафедру очолюють послідовно професор Черкасов В.А., професор Мощич П.С., професор Трішкова Л.О., зараз кафедрою керує професор Крамарєв С.О. Тут працюють багато фахівців, які мають вчені ступені і звання. В цьому році кафедрі дитячих інфекційних хвороб Київського національного медичного університету ім. О.О.Богомольця виповнюється 65 років.

Колектив лікарні. 1954 р.

Протягом минулих років відбувається реконструкція будівлі і з часом зовнішній вигляд дещо змінюється.

Будівля лікарні. 1948 р.
Будівля лікарні. 2013 р.

За високі показники в роботі колектив лікарні в червні 1975 року нагороджується дипломом І ступеню та перехідним Червоним прапором. Дипломи ІІ і ІІІ ступеню, почесні грамоти вручаються лікарні на протязі багатьох років, а деяким працівникам державні нагороди. В 1982 році вперше на Україні створено дитяче реанімаційне відділення – єдине, об’єднане для всіх стаціонарів Києва та області з метою лікування найбільш важкого контингенту дітей з інфекційних хвороб від народження до 18 років. Завдяки впровадженню нових методик лікування інфекційних хвороб, якісній діагностиці та лікуванню, професійному догляду за хворими та милосердю лікувальний заклад набуває стійкого авторитету в місті, області, республіці. З 1998 року лікарня набуває нового статусу та перейменовано в Київську міську дитячу клінічну інфекційну лікарню, а з лютого 2020 року за рішенням Київської міської ради лікрня перетворюється у комунальне некомерційне підприємство "Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня " виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Стаціонар лікарні на 90 ліжок складається з відділення першого інфекційного боксованого, відділення другого та третього інфекційного небоксованого, відділення анестезіології та інтенсивної терапії (на 6 ліжок) та приймального відділення. Лікарня має клінічну та бактеріологічну лабораторію, стерилізаційне відділення, харчоблок. На сьогоднішній день колективом лікарні проводиться велика лікувальна, консультативна, санітарно-просвітня робота по збереженню здоров’я маленьких киян. Протягом останнього року у двох відділеннях лікарні проводився капітальний ремонт для покращення умов перебування маленьких пацієнтів та закуповується нове сучасне обладнання, що дає можливість ідентифікувати інфекційні агенти та покращує правильність вибору лікування